Ознака: групна тепачка

Балкан Вести

Тепачка на мигранти во Бихаќ: Летале столици, палки, метални шипки

Синоќа во прифатниот центар за мигранти “Бира“ во Бихаќ дошло до масовна тепачка. Триесетина мажи се тепале со столици, палки, метални шипки…, па морала да интервенира и полицијата. Погледнете го […]