Ознака: Грција бара

Балкан

Над илјада пожарникари се борат со пожарите во Евија и Тасос, Грција бара помош од ЕУ

Во Грција се мобилизирани над илјада пожарникари да се борат против шумските пожари, а најголемиот е на островот Евиа, северно од Атина. Загрозени се околните села и таму е прогласена […]