Ознака: Грција за 20 минути

Балкан Вести

Каменос: Грција за 20 минути би ја зазела Македонија

Напаѓајќи го Преспанскиот договор во вчерашното интервју поранешниот грчки министер за одбрана, Панос Каменос кажа дека Грција за 20 минути би ја зазела Македонија, пишува “Катимерини“. “Ние не чувствуваме никаква […]