Ознака: грчката Влада

Балкан Вести

Се согласува ли грчката Влада со предлогот на Заев за уставни промени

Предлогот на македонската Влада за уставни амандмани го прави “уште полош и онака лошиот Договор од Преспа” смета Јоргос Кумуцакос, одговорниот за надворешна политика во грчката опозициска партија “Нова демократија“ […]