Ознака: грчка граница

Вести

Штрајк на грчките цариници – патнички возила се пропуштаат само на Евзони

Граничните премини со Грција се затворени поради 24-часовен штрајк на грчките цариници.На граничниот премин Стар Дојран штрајкот почна вчеравечер од 21 часот при што се пропуштаат само пешаци, а не […]