Ознака: грчка опозиција

Вести

Република Илинденска Македонија не е прифатливо за грчката опозиција

Премиерот Алексис Ципрас телефонски го брифираше претседателот на Нова демократија, Кирјакос Мицотакис дека со господинот Зоран Заев разговара за името „Илинденска Македонија“, соопштуваат од грчката опозициска партија. Како што јави […]