Ознака: Грчка

Кулинарство

Салата во која се колнат Грците, а изгледа незамисливо: Лубеница пржена на маслиново масло со фета сирење

Оваа салата можеби делува премногу егзотично, но Грците ја обожуваат и речиси секојдневно ја консумираат. Затоа, препуштете се на експериментирањето на кујната и испробајте ја и вие. Потребни состојки: -лубеница […]

Вести

Новата грчка министерка со уште порадикални изјави и пораки

Првата порака до македонското политичко водство од новата грчка влада стига преку новата министерка за Македонија и Тракија, јавува допсиникот на Нетпрес од Атина.Немало да се дозволи злоупореба на името […]