Ознака: грчкиот бизнисмен

Балкан Вести

Ослободен грчкиот бизнисмен киднапиран пред осум дена

Грчкиот бизнисмен, кого на 27 декември минатата година го киднапираа четири непознати лица денес беше ослободен, објавија грчките медиуми. Како што јави дописничката на МИА од Атина засега ниту официјално, ниту […]