Ознака: грчкиот министер

Македонија

Денес во посета на Скопје грчкиот министер за транспорт

Кристос Спирцис, грчкиот министер за инфраструктура и транспорт денес ќе дојде во посета на Скопје. Како што е најавено, Спирцис ќе има средба со министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески […]