Ознака: грчки конзул

Балкан Вести

Во Венецуела пронајден мртов грчкиот конзул

Според пишувањата на грчките медиуми вчера во хотелска соба во Каракас бил пронајден мртов конзулот на Грција во Венецуела. Како што јави дописничката на МИА од Атина медиумите во Венецуела […]