Ознака: грчки медиуми

Вести

Грчките медиуми за притворот на Катица Јанева

„Скопје: Уапсена специјалната обвинителка за борба против организиран криминал“; „Скандал во Северна Македонија: Уапсена специјалната обвинителка за изнуда“; „Скопје: Уапсена за рекет обвинителката за борба против организиран криминал“, се дел […]

Вести

Што пишуваат грчките медиуми за референдумот во Македонија?

„ПЈРМ: За 30 септември закажан референдумот“; „На 30 септември референдумот во ПЈРМ“; „На 30 септември референдум во ПЈРМ за Договорот од Преспа“; „Кое е прашањето на раферендумот во ПЈРМ на […]

Вести

Грчки медиуми: Новото име нема да го содржи зборот Македонија

На преговарачите за името на Република Македонија, Адамантиос Василакис од грчка страна и Васко Наумовски од македонска, наскоро ќе им биде преставен нов предлог. Метју Нимиц наместо на 20 или […]

Вести

Грчки медиуми: Терористите од УЧК спремни со војна да прават Илирида

Tерористите од УЧК се решени да ја дестабилизираат Македонија, но и целиот Балкан, предупредуваат грчките медиуми во кои развојот на настаните во Македонија и натаму е во фокусот.Нелегитимното прогласување на […]

Вести

Наредните денови во Македонија треба да се очекува хаотична ситуација пишува Српска „Политика“ за написите и прилозите на грчките медиуми

Српска „Политика“ пишува за написите и прилозите на грчките медиуми и телевизии, како Канал Стар и АНТ 1, кои предупредуваат дека Рама се повеќе се однесува како Ердоган, па во […]

Вести

Наредните денови во Македонија треба да се очекува хаотична ситуација пишува Српска „Политика“ за написите и прилозите на грчките медиуми

Српска „Политика“ пишува за написите и прилозите на грчките медиуми и телевизии, како Канал Стар и АНТ 1, кои предупредуваат дека Рама се повеќе се однесува како Ердоган, па во […]