Ознака: грчки остров Лезбос

Балкан

Се преврте брод кај грчкиот остров Лезбос, загинаа седум мигранти

При потонување на брод со илегални мигранти во Егејското Море во близина на грчкиот остров Лезбос, најмалку седум лица се удавиле, а десетици се водат како исчезнати. Според грчките власти, […]