Ознака: грчки Парламент

Балкан Вести

Грчкиот Парламент го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО

Парламентот на Грција синоќа по речиси 11 часа расправа, со 153 гласа „за“, 140 „против“ и 1 воздржан, го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО, јави дописничката на […]

Балкан Вести

Ципрас: “Си ја добиваме историјата назад“

Утрово во 9 часот по локално време започна третото и последно продолжение на пленарната седница за ратификација на нацрт-законот на Министерството за надворешни работи на Грција за Договорот од Преспа. […]