Ознака: грчко- турска граница

Балкан

Утрово силен земјотрес на грчко- турската граница во Егејско Море

Земјотрес со јачина од 5.1 степен според Рихтеровата скала беше регистриран во 07:44 часот по локално време на грчко–турската граница во Егејското Море, jави дописничката на МИА од Атина. Според […]