Ознака: губење на килограми

Нега и убавина

Јадете повеќе и слабејте – Волуметриска диета за трајно губење на килограмите

Јадете повеќе, не чувствувате глад и губите тежина? Звучи навистина нереално, но според овој принцип функционира т.н. волуметриска диета (Volumetrics diet), прогласена за втората најпопуларна диета во светот. Експертите посочуваат […]