Ознака: гувернерка и сенатор

Вести Свет

Во пад на хеликоптер загинаа гувернерка и сенатор на Мексико

Како што пренесуваат локалните медиуми гувернерка од Мексико и нејзиниот сопруг сенатор, загинаа во пад на хеликоптер во централно Мексико. „Ројтерс“ пренесува дека гувернерката на мексиканската сојузна држава Пуебла, Марта […]