Ознака: гужва

Видео

Еве вака се одбегнува гужва во сообраќајот!

Повеќето луѓе, велосипедот го гледаат како одлично решение за да ја одбегнат гужвата во сообраќајот, но овој човек, тој концепт го подигнал на ново ниво!Имено, камерата во автомобилот, забележала неверојатен […]

Вести

Нема гужви на патиштата ниту чекање на граничните премини

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен.На граничните премини нема подолги  задржувања за […]

Вести

ВИДЕО: Километарски колони на Евзони – патниците со пцости против грчките цариници!

Службите на Автомото сојузот на Македонија утрово јавија дека сообраќајот на граничните премини за излез од земјава се одвива нормално, без поголеми задржувања, па граѓаните се охрабрија неделното кафе да […]