Ознака: гужви

Живот

Почнаа одморите и гужвите на граничните премини

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози со зголемен интензитет на патните правци надвор од градските средини. На граничните премини од македонска страна, нема подолги задржувања за влез […]