Ознака: гурмански енчилади

Кулинарство

Само за љубителите на мексиканската кујна – гурмански енчилади

Доколку уживате во мексиканската кујна, овој рецепт е вистинскиот избор за вас. Вистинско задоволство за непцата. Состојки: 12 тортиљи Сос од домати 2 лажици масло 1 главица кромид 1 чешне […]