Ознака: гусар

Вести

Две кривични по итна постапка за Емил Јакимовски и осум дена притвор

Две кривични по итна постапка за Емил Јакимовски. Судот му одреди и осум дневен притвор на Емил Јакимовски поради тоа што постоела опасност од бегство. „На ден 18.01.2020 од страна на […]

Вести

Обвинителство побара притвор за Емил Јакимовски

Еве ги најновите информации во врска со случајот на Емил Јакимовски познат и како Гусарот… Основното јавно обвинителство бара да му се определи мерка притвор на осомничениот Емил Јакимовски, кој […]

Вести

Вулгарни закани кон новинарката Мери Јордановска

– „Гуска“, „пропагандистичка ороспија“, „да те искреираат на некролог“. Мал сегмент од монологот на „ничим прозваниот“ Емил Јакимовски, кој од 5 до 6 часот изутрина ми се закануваше без престан, […]