Ознака: гучи

Мода

МОДАТА ЗАБЕГА: „Гучи“ направи фустан за мажи, изгледот и цената се шокантни

Модната марка „Гучи“ лансираше фустан за мажи со сатенска лента и јака. Идејата беше да се прекине со токсичните стереотипи кои го обликуваат идентитетот на машкиот пол. Вториот проблем со […]

Мода

Овие сандали ги носеше цела СФРЈ, а сега се најмодерни и безобразно скапи

Гумените сандали, кои ги носеа генерации и генерации во поранешна Југославија, се враќаат на голема врата во светот на модата. Сандалите, кои ги произведуваше сплитската фабрика „Југопластика“, а со кои […]