Ознака: гушење

Вести

Македонија вечерва се гуши: Најзагадено кај Ректорат и скопски Карпош

Загаденоста на воздухот во Македонија вечерва е на енормно високо ниво, додека власта предводена од СДСМ и Заев не ги интересира здравјето на граѓаните. Во моментов мерните станици кај Ректоратот […]

Живот

ПРОЧИТАЈТЕ ЗАДОЛЖИТЕЛНО: Што да направите кога се гушите со храна?

Медицинското лице Ема Хемет наведе кои постапки треба да ги превземеме кога ќе почнеме да се гушиме.Таа нагласува дека гушењето со храна многу брзо доведува до смрт доколку не се […]

Балкан

СКАНДАЛ ВО БУГАРИЈА: Поранешна мисица го убила сопругот во жешка садо-мазо акција. Еве што се случувало!

Нови детали за садо-мазо убиството на сопругот на Анита Мејзер. Мис Бугарија 2014 прво му ги врзала рацете зад грбот, по што почнала благо да го гуши. Несреќниот бодибилдер не […]