Ознака: г20

Вести

Итно приземјен авионот на Меркел

Итно приземјен авионот на Меркел, откако тргнал на пат за Аргентина на самит на Г-20. Авионот слетатл во Келн поради проблеми во „електронскиот систем“. Само час по полетувањето, авионот морал принудно […]