Ознака: давење

Црна хроника

Малолетник од Истибања се удави во реката Брегалница

Момче на 14-годишна возраст од селото Истибања кое се наоѓа во близина на Виница се удавило попладнево во водите на реката Брегалница. Трагичниот настан се случил во атарот на селото […]

Црна хроника

Се удави девојчето што вечерва падна во Вардар

За жал паѓањето во Вардар заврши фатално за девојчето од Гостивар. Вечерва после обемна потрага е пронајдено нејзиното тело во водите на реката Вардар крај Гостивар. Околу 22 часот, од […]

Живот

Мајка предупредува: „Ни случајно оваа пролет не им го ставајте ОВА на главата на децата, последиците можат да бидат КОБНИ“

На голема радост  на многумина ни  се ближи пролетта а со  неа и  сончевото време. Сите веќе ги подготвуваме реквизитите  како  очила за сонце и  шешири, а тие се задолжителни […]

Црна хроника

Трагедија на снимање: Актерот се давел, а тие мислеле дека глуми

Домингос Монтагнер, еден од омилените актери на бразилската публика, почина давејќи се во река, каде со екипата снимал сцени за популарна бразилска сапуница.Педесет и четиригодишниот актер ја играл главната улога во […]

Балкан

Последна фотографија од браќата што се удавија: Се шокирала откако сфатила што снимила…

Девојка која се капела во Сребреното Езеро во моментот на трагедијата во која се удавија браќата Стефан (14) и Никола (13), не ни знаела дека последен пат ги фотографирала. Имено, […]

Живот

Му ја спасил жената од давење, но дури тогаш УСЛЕДИЛ ХОРОРОТ

Злосторството  се случило  во  саботата кога 51- годишен убиец о неговата сопруга пиеле на брегот на Бајкалското  езеро во Сибир. Парот влегол во  езерото и  жената почнала да се дави, но […]

Црна хроника

Страшна трагедија: Двајца браќа и сестра се удавија во езеро!

Три деца од исто семејство, стари помеѓу пет и девет години, се удавија во саботата во страшна несреќа во Неукиршен. Полицијата извести дека еден очевидец повикал пожарникари во саботата околу […]