Ознака: Давид Бабунски

Сцена

Ќе ве трогне статусот на Давид Бабунски!

Младиот фудбалер Давид Бабунски преку статус на социјалната мрежа Фејсбук објасни зошто фудбалот има моќ да го промени менталитетот на една цела нација. Во продолжение интегрално ви го пренесува статусот […]

Македонски фудбал

Видео: Давид Бабунски „СТРЕЛАШЕ“ за Барселона!!!

Младиот и талентиран Македонски фудбалски интернационалец од редовите на Барселона (Хувенил А), стрелаше за својот тим на дуелот со Сан Франциско.   Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот […]