Ознака: Давид Виља

Меѓународен фудбал

Бенитез го стави Виља на списокот желби

Англиските медиуми шпекулираат дека Рафа Бенитез дал предлог на управата на клубот да во јануари го доведат Давид Виља и така да се реши дилемата во напаѓачката линија. Актуелниот шампион […]

Меѓународен фудбал

Виља би можел на позајмица во Јуве

„Старата дама“ наводно е во преговори со напаѓачот на екипата на Барселона, Давид Виља, сепак ангажманот би бил позајмица на шест месеци а би позајмицата како што пренесуваат италијанските медиуми […]

Меѓународен фудбал

Виља – „Б“ опција за Јувентус?

Во своите напори да ги реши проблемите во нападот, италијанскиот шампион има неколку опции околу кои размислува. Прва мета во јануарскиот преоден трансфер период е секако Дидиер Дрогба со кој […]

Меѓународен фудбал

Виља и Алвеш си заминуваат од Барса?

Двајцата некогашни стандардни фудбалери на Барселона, моментално не се прв избор на Тито Виланова што би можело да го убрза нивното заминување од клубот. Виља се обидува да ја убеди […]