Ознака: дадилка

Вести

Дадилката која тепаше дете во Капитол мол осудена на затворска казна од 18 месеци

Една и пол година затворска казна доби дадилката кој го тепаше двегодишното момче во игротека во Капитол мол. Вака пред два дена одлучил Кривичниот суд откако жената ја признала вината. […]

Сцена

Услови како во кралско семејство- кога ќе видите што требала да исполни дадилката на синот на Пријовиќ ќе останете без зборови

Српската пејачка Александра Пријовиќ се врати на музичката сцена само три месеци откако се породи со синот Александар. Како што има се повеќе обврски она и нејзиниот сопруг Филип ангажирале […]

Занимливости

Тест на внимателност – Која од двете дадилки е маж?

На прв поглед изгледаат невозможни за решавање, но ако добро се сконцентрирате и погледнете повнимателно, решението е и повеќе од очигледно. Загатките кои нè тераат да се сконцентрираме и да […]

Сцена

Првиот сопруг на пејачката и почина, а вториот и забранува да побара помош околу новородениот син

Пејачката Гога Секулиќ се породи на 11 декември минатата година во приватна болница во Цирих, а веќе некое време медиумите во соседството пишуваат дека нејзиниот сопруг Урош не дозволувал да […]

Сцена

Дадилката на Наташа Беквалац сведочеше пред судот

Српските медиуми јавуваат дека дадилката на Наташа Беквалац денес сведочела на суд, во врска со физичкиот напад кој пред неколку месеци се случи во станот на пејачката кога Беквалац беше […]

Црна хроника

МАЈКА ПОСТАВИЛА КАМЕРА ЗА ДА ВИДИ ШТО ПРАВИ ДАДИЛКАТА СО НЕЈЗИНИОТ 4-ГОДИШЕН СИН

Мајка поставила камера за да види што прави дадилката со нејзиниот 4-годишен син: Ова е најголемиот кошмар за секој родителТифани Филдс од градот Лексингтон, Кентаки, има 4-годишен син кој има […]