Ознака: Дамаск

Вести

Пак е гранатирана руската амбасада во Дамаск

Пак е гранатирана руската амбасада во ДамаскРуското Министерство за надворешни работи соопшти денеска дека во дворот на руската амбасада во Дамаск експлодирала граната.  Портпаролката на Министерството изјави дека гранатата е […]