Ознака: ДАНИЕЛА АРСОВСКА

Вести

Хан, Арсовска и Економи ќе го отворат „ЕУ- Западен Балкан инвестицискиот форум“ организиран од Европската комисија

Европскиот комесар Јоханес Хан, претседателот на Сојуз на стопански комори на Македонија(ССК), Данела Арсовска и министерот за економија на Албанија,  Милва Економи,  ќе го отворат „Форумот за унапредување на инвестициската клима меѓу ЕУ и Западен Балкан“, кој […]

Вести

Средба помеѓу Арсовска и Хеемскерк: Светска банка со инструменти за поддршка на инвестиции и развој

Претседателот на Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) Данела Арсовска, денеска се сретна со извршниот директор на Светска банка, Френк Хеемскерк.Како што соопшти ССК, Арсовска го запозна Хеемскерк со […]