Ознака: данска

Избор на уредникот

Шизофреник на денот: Што ако поскапел дизелот, сиромашните и онака не возат автомобили!

Бранимир Јовановиќ советник на Тевдовски забегал. Дефинитивно. Неговата логика ни во Бардовци (болницата) не поминува. Па сепак, оваа фигуринка е советник на министерот Тевдовски (импресиониран од Данска) и двајцата ни […]

Љубов и секс

Статистиката открива: Во која земја најмногу се изневерува?

 Иако неверството се случува во секоја земја на планетата, некои нации тоа го прават многу почесто од другите.Неодамна спроведено истражување покажа дека најмногу неверстава има во скандинавските земји. На самиот […]

Вести

Македонците од Данска реагираат на поразителната кампања на опозициската коалиција

На неколку дена пред завршувањето на изборната кампања за овие круцијално важни избори за Р. Македонија, не можеме. а да не реагираме на крајно кукавичката и поразителна кампања на опозициската […]

Црна хроника

Тела на Сиријка и нејзините две ќерки пронајдени во замрзнувач во Данска

Данската полиција денеска соопшти дека телата на 27-годишна Сиријка и нејзините две ќерки на возраст од седум и девет години се пронајдени во замрзнувач во нивниот стан во јужна Данска, […]

Вести

Туристичкиот потенцијал на Македонија за прв пат беше промовиран во Данска

Туристичката понуда на Република Македонија за прв пат е претставена на саемот за туризам во Копенхаген, Данска.Како што информира Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија на […]

Видео

„Правете го ТОА за Данска!“ Генијална реклама за раст на наталитетот!

Според последните податоци, благодарение на кампањата која ги повикува жителите почесто да водат љубов, порана наталитетот во Данска.Кампањата со мотото „Напррави го тоа за мама“ почна минатата година, а нејзината цел […]