Ознака: Дарко Велковски

Македонски фудбал

Велковски од Вардар заминува во Џенова?

Тимот на капитенот на репрезентацијата на Македонија, Горан Пандев ќе испрати понуда за еден од најдобрите млади играчи на Македонија, Дарко Велковски, пишува Македонски Спорт.  Еден од најперспективните фудбалери на Македонија, […]

Македонски фудбал

Шпанија во водство благодарение на автоголот на Велковски

Репрезентацијата на Шпанија имаше водство од 1-0 на полувремето од квалификацискиот натпревар за пласман на СП 2018 кој се игра на стадионот „Нуево Лос Карменес“ во Гранада, благодарение на автоголот […]