Ознака: Дарко Мијалковски

Вести

Мијалковски: Граѓаните бараат избори

Граѓаните веќе 55 дена се на улиците, граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ толку денови преку протести и разни други активности кажува „НЕ“ за Тиранската платформа. Вчера на протестот беше промовиран […]

Вести

Мијалковски до Хан: Нема да ја прифатиме Тиранската платформа исто како што вие не ја прифативте нашата средба

-Сакам да му се обратам на високиот комесар кој е денеска во посета на нашата земја, госдподине Хан добро ни дојдовте во Скопје, денес е првиот ден од пролетта, се […]

Вести

Мијалковски: Не дојдов тука да зборувам против Албанците,тука сум бидејќи молчењето повеќе не е опција

Не дојдов тука да зборувам против Албанците, ниту пак сум дел од некоја политичка партија, тука сум бидејќи молчењето повеќе не е опција, порача на денешниот протест на граѓанската иницијатива […]