Ознака: дарко филиповиќ

Сцена

Oва позната пејачка на „Ѕвездите на Гранд“ било лудо заљубена во Дарко Филиповиќ

Во екот на новогодишните празници, многу познати личности освен што ги покажаа новогодишните елки, ги открија и своите желби за следната година. Пејачката Тамара Драгиќ откри дека нејзината желба нема […]

Сцена

Ја избегнав смртта за влакно, да бев со друг автомобил немаше да бидам жив- српскиот пејач едвај спасен од смачканиот ѕвер

Српскиот пејач Дарко Филиповиќ пред два дена преживеал вистински пекол откако доживеал сообраќајна несреќа. -Ја избегнав смртта за влакно, буквално ја гледав во очи, беше страшно, вели пејачот за српските […]

Сцена

Дарко Филиповиќ: Не ѝ го честитав на Славица раѓањето на ќерката. Еве зошто!

Иако биле неразделни пријатели на почетокот од кариерата и заедно чекореле кон естрадниот врв, пејачот Дарко Филиповиќ не ѝ го честитал раѓањето на ќерката Викторија на колешката Славица Ќуктераш.Причината за […]

Сцена

Некогаш најпопуларен пејач на „Ѕвездите на Гранд“, а денес живее како социјален случај!

Учесникот од првата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ Дарко Филиповиќ, ја изненади јавноста кога пред камери изјави дека се води како социјален случај. Заедно со колешката Зорица Марковиќ, тој гостуваше […]

Сцена

Некогаш најпопуларната ѕвезда на Гранд денес живее како социјален случај!

Учесникот во првата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, Дарко Филиповиќ ја шокираше јавноста кога пред камерите изјавил дека се води како социјален случај. Филиповиќ заедно со колешката Зорица Марковиќ бил […]