Ознака: Дафина Стојановска

Вести

Кога се работи за смртни случаи Министерството за здравство треба многу посериозно да работи

Пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ Дафина Стојановска во денешеното гостување во Вестите на Алфа телевизија истакна дека бара оставка од министерот за здравство Арбен Таравари, бидејќи се работи за сериозен случај со […]