Ознака: дац

Ракомет

18 години по европската титула – Моќна изведба на „Кометал Шампионе“ на Дац и Александар со ракометарките

И по 18 години можеме да се наежиме кога ќе се потсетиме на моментот кога Кометал стана европски шампион и кога ќе ги погледнеме снимките од таа незаборавна радост. Во […]

Видео

Видео: Епска изведба на „Слушам кај шумат шумите“ со Гоце Тодоровски и Дац

Гоце Тодоровски и Драган Спасов – Дац се едни од нашите најдобри актери кои отсекогаш знаеле да ја насмеат до солзи македонската публика. Така и во изведбата на „Слушам кај […]