Ознака: да ги укине

Балкан Вести

По интервенција од Вашингтон Тачи подготвен да ги укине царините кон Србија, министерот Ендрит Шаља не се согласува

Како што пишува „Вашингтон пост“ под притисок на американската администрација на претседателот Доналд Трамп, косовскиот претседател Хашим Тачи ветил дека ќе преземе значаен чекор за решавање на ескалирачкото одмерување на […]