Ознака: да гласаат

Вести Македонија

Опозиционите пратеници да ги гласаат предлог – уставните измени

Поранешниот прв човек на Академијата на прославата посветена на годишнината од основањето на МАНУ, кажа дека очекува пратениците од опозицијата, во законодавниот дом да гласаат по сопствено убедување, а не […]