Ознака: да го научиме

Македонија

Досега требаше да го научиме Законот за знамињата, му порача Заев на Османи

По толку години зборување за Законот за употреба на знамиња, треба да го научиме, му порача премиерот Зоран Заев на Бујар Османи, вицепремиерот за евроинтеграции. Османи изјави дека албанското знаме […]