Ознака: да го поддржи

Македонија

Централниот комитет на “Единствена Македонија“ донесе одлука да го поддржи д-р Филип Петровски за кандидат за претседател

Централниот комитет на “Единствена Македонија“ како највисоко одлучувачки орган на партијата помеѓу два конгреса, денес, недела, 10 февруари одржа седница во врска со утврдувањето на кандидат и настап на партијата […]

Вести Свет

Ако опозицијата не го поддржи договорот од Преспа, ќе мора да одговара за тешките последици за граѓаните, предупреди Хан

На социјалната мрежа „Твитер“ еврокомесарот за проширување, Јоханес Хан ја повика опозицијата да се однесува државнички и да го поддржи договорот од Преспа. -Ако не успее во тоа, тогаш ќе […]