Ознака: да го покриваат лицето

Свет

На жените во Шри Ланка им е забрането во јавност да го покриваат лицето

По самоубиствените бомбашки напади од страна на милитантната група Исламска држава во кои загинаа најмалку 250 луѓе, а стотици беа повредени властите во Шри Ланка им забранија на жените да […]