Ознака: да го смени

Македонија

Пендаровски нема намера да го смени Муслиу

По изборот на Ерол Муслиу за директор на Агенцијата за разузнавање и реакциите на ДУИ, се огласија и од кабинетот на претседателот Пендаровски. – Претседателот Стево Пендаровски веднаш по стапувањето […]

Македонија

Ако не го сменат котелот Шилегов ќе ја затвори Гинекологија во Чаир

Ако во рок од 30 дена Специјалната болница за гинекологија и акушерство „Мајка Тереза“ во Чаир од градоначалникот Петре Шилегов доби рок од 30 дена да го промени начинот на греење, […]