Ознака: да се слушне

Балкан Вести

Ципрас мора да го слушне гласот на народот, изјави Мицотакис

Преспанскиот договор ги признава македонскиот јазик и идентитет, и е во спротивност со националното расположение во Грција, смета лидерот на грчката опозиција, по вчерашните протеси одржани во Атина на кои […]