Ознака: двајца загинати

Црна хроника

Викенд со многу сообраќајни несреќи во Скопје: Двајца загинати, еден тешко повреден…

Двајца пешаци загинале, еден возач на мотоцикл се здобил со тешки телесни повреди, а 15 лица се здобиле со лесни телесни повреди во 11 од вкупно 27 сообраќајни незгоди што […]

Балкан Вести

Во Бугарија се урна мал авион, двајца загинати

По “Цесната“ која пред 20 дена се урна на Солунска Глава, при што загинаа сите четворица патници, цело бугарско семејство, се урна уште еден мал бугарски авион од типот “Зодијак“. Авионот […]