Ознака: двајца повредени

Македонија

Двајца од повредените градежни работници задржани во кумановска болница

Само двајца од повредените градежни работници се задржани во кумановската болница за понатамошни испитувања и следење на нивната состојба, останатите се пуштени на домашно лекување, информираше денеска директорката на болницата, […]

Црна хроника

Еден загинат и двајца повредени во превртено „пежо“ на патот Прилеп – Ропотово

Дваесет и седумгодишниот Б.К. од Прилеп, загинал ноќеска, на регионалниот пат Прилеп – село Ропотово, откако возилото „пежо 307“ со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал, излетало од коловозот и […]

Црна хроника

Еден загинат и двајца повредени рудари во Тораница

Вчера за време на минирање во рудникот Тораница во близина на Крива Паланка загина 57-годишен  рудар. Во несреќата се повредени уште двајца рудари, вработени во рудникот за олово и цинк, […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка на скопската обиколница, еден загинат и двајца повредени

Рано утрово во 03:40 часот на обиколницата Скопје, во правец од Тетово кон Велес, во близина на клучка Радишани, патничко возило “Опел Астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.А.(40) […]

Црна хроника

Тешка сообраќајка кај Смилковци – едно момче загина, двајца малолетници тешко повредени

Ноќеска во 01:47 часот од Итна медицинска помош било пријавено дека на стариот пат од с. Стајковци кон Смилковци, се случила сообраќајна незгода во која А.Ј. (20) од с. Смилковци-Скопје, […]

Живот

Во судир на мотоцикл “Кавасаки“ и “Рено“, двајца повредени

Вчера околу 15:30 часот било пријавено дека на регионалниот пат Пекланска река-Бигла се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл “Кавасаки“ управуван од Д.Г.(27) од Виница и патничко моторно возило “Рено“ со […]

Македонија

Двајца повредени во тешка сообраќајка во Скопје

Синоќа во Скопје се случи тешка сообраќајна несреќа. Како што стои во билтенот на МВР, синоќа околу 19:15 часот на улица „Јадранска магистрала“ во Скопје, патничко „Шкода Фелиција“ со скопски […]