Ознака: двајца потешко

Македонија

Еден загинат, двајца потешко и 16 полесно повредени викендов во Скопје

Едно лице загинало во една од вкупно 27 сообраќајни незгоди што изминатиот викенд се случиле на подрачјето на СВР Скопје. Во сообраќајките две лица биле потешко, 16 полесно повредени, а […]

Македонија

Во сообраќајка во Скопје повредени четворица

Вчера околу 21:45 часот на крстосницата од улиците „Борис Трајковски“ и „Трајко Иванов“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ознаки, управувано од […]