Ознака: два автобуса

Македонија

На автобуската станица во Прилеп гореа два автобуса (ВИДЕО)

Два автобуса кои биле паркирани на новата автобуска станица во Прилеп ноќеска околу 02:30 часот биле запалени. Причината за пожарот засега е непозната, а е изгаснат со интервенција на Територијалната […]