Ознака: два земјотреса

Свет

Во два земјотреса за 30 минути во Кина загинаа 12 лица

Во два силни земјотреса кои се случија во период од 30 минути синоќа во југозападната провинција Сечуан загинаа 12 лица, а 134 се повредени, соопштија денес кинеските државни медиуми. Спасувачките […]