Ознака: две години

Живот

Две години немале сон заради “гласовите од ѕидовите“ – видете што пронашле

Брачен пар од гратчето Пинос Пуенте во близина на Гренада, Шпанија две години не можеле како луѓе да се наспијат поради постојаните гласни звуци кои доаѓале од ѕидовите од нивниот […]

Политички партии

ВМРО-ДПМНЕ:Владата две години не направи ниту една реформа, ниту пак проект во насока на приближување кон ЕУ

Владата две години не направи ниту една реформа, ниту пак проект во насока на приближување кон ЕУ. Зоран Заев лани ја лажеше јавноста дека Македонија треба да слави бидејќи добила […]