Ознака: Двоглавиот орел

Македонија

Што значи двоглавниот орел за Османи

По реакциите на фотографијата со лидерот на ДУИ, Али Ахмети каде симболизираат двоглав орел, заменикот на претседателот на Владата задолжен за европски прашања Бујар Османи вели дека тоа е знак […]

Вести

По повод денот на албанското знаме, во Голема Речица поставен двоглав орел

Двоглавиот орел кој беше во подготовка минатата недела, денес за денот на Албанското знаме е поставен во Голема Речица, ТетовоДодека Мирослав Грчев, Петре Шилегов и Алаѓозовски се спремаат да ги […]

Вести

Филип Петровски за актуелната ситуација во Бутел: Двоглавиот орел, темелите на осветениот крст и Оливер Спасовски

Директорот на Државниот Архив на Република Македонија, д-р Филип Петровски вечерва гостува во емисија на ТВ Нова заедно со поранешниот пратеник од ПДП, Исмет Рамадани.Тема на дебатата во емисијата се […]