Ознака: дворски игри

Коментари

Мицковски чисти се што не му се допаѓа, партијата тоне во изолација

Вечерва Мицковски чисти се што не му се допаѓа во партијата. Како што дознаваме ги исклучил Мијалков, Тодоров, Јанчев, Богданов и Богојески. Тоа е можно затоа што партијата има механизми кои […]

Коментари

Оптимизам непотпрен на ништо се шири од Белата палата на Мицковски, се делат началнички места

Иако прво ги прогласија тие што бојкотираат за „фекалии“ сега од „Белата палата“ сметаат дека тие всушност го урнале референдумот. Значи во недела во 11 часот откако видоа дека ќе […]

Коментари

Ја спукаа ли и Мицковски и Јанчев? По кавгата со Груевски на повидок ново цепање на партијата?

Не така одамна дојдоа сигнали дека една амбасада гледа можен наследник на Мицковски во градоначалникот на Кавадарци (единствената урбана општина која што Мицковски ја освои во својство на секретар на […]

Издвојуваме

Филип Петровски: Овој конгрес е компромитиран и наместен пред да почне

Некој упорно удира со главата во зид. Таа глава одеше во зид и со уцените од Заев, Пржино, а и растурањето на коалицијата ВМРО-ДУИ… Таа глава упорно си сака да […]